Badanie wody – Leszno

Wydaje Ci się, że woda płynąca w Twoim kranie jest czysta? Wcale nie nie musi tak być. Jedynym sposobem na to, aby sprawdzić, czy nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, jest dokładne badanie wody. Leszno to miasto, w którym przeprowadzamy jej profesjonalne testy mikrobiologiczne i fizykochemiczne. Jeżeli korzystasz z wody ze studni, zarządzane przez Ciebie osiedle ma własne ujęcie wody, nie zwlekaj. Zleć nam wykonanie badań, które pozwolą ocenić, czy korzystanie z niej jest zupełnie bezpieczne.

Rdzawe plamy na wypranych ubraniach? I za to może być odpowiedzialna zanieczyszczona woda. Kontroluj jej stan minimum raz w roku i zawsze wtedy, gdy:

  •      zmieni kolor, stanie się mętną i będzie miała specyficzny zapach;
  •      u pijących ją osób pojawią się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, gorsze samopoczucie, wysypka i podrażnienia skórne;
  •      będzie przeprowadzany remont instalacji wodnej;
  •      studnia zostanie zalana lub jeśli wejdzie do niej człowiek.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, jeżeli chcesz zbadać wodę w swoim domu, hotelu, SPA czy w firmie. Nie ryzykuj, zadbaj o  zdrowie swoje i innych – zleć nam wykonanie jej szczegółowej analizy.

Leszno – badanie wody na miarę XXI wieku

Na pewno chcesz mieć 100% pewności, że korzystanie z wody z własnego ujęcia jest bezpieczne. Dlatego możesz samodzielnie pobrać jej próbkę do badań lub zlecić to nam. Skontaktuj się z nami, a wybierzemy dogodny termin, w którym odwiedzie Cię próbkobiorca. Pobierze on próbkę i szybko dostarczy ją do laboratorium.

Zbadamy ją pod kątem tego:

  •      czy znajdują się w niej zagrożenia mikrobiologiczne – bakterie z grupy coli, Escherichia coli, enterokoki kałowe i Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami;
  •      czy ma ona prawidłowy kolor, zapach, mętność, odczyn pH, przewodność elektrolityczną i czy nie jest zbyt twarda;
  •      ile jest w niej azotanów i azotynów,  manganu, żelaza ogólnego i jonów amonowych.

Bakterie i groźne związki chemiczne mogą być powodem poważnych problemów ze zdrowiem. Są one szczególnie niebezpieczne dla osób z obniżoną odpornością, najmłodszych dzieci oraz seniorów i ciężarnych kobiet.  Pamiętaj też, że mogą pojawić się one w każdej studni  – i również mieście  takim jak Leszno. Badanie wody to jedyny sposób, aby mieć pewność, że jest ona czysta i bezpieczna dla ludzi.

Szybkie i kompleksowe badania wody w Lesznie i okolicach

Dla naszych klientów wykonujemy podstawowe i rozszerzone badania wody. Nasze laboratoria mają akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Natomiast wyniki, które od nas otrzymasz, będą uznawane przez sanepid.

Możesz samodzielnie pobrać próbkę wody (za pomocą naszego zestawu) – zgodnie z naszą instrukcją – i przesłać ją do nas kurierem. Na wyniki badań będziesz czekać zaledwie kilka dni roboczych. Natomiast koszt ich wykonania jest uzależniony od rodzaju wybranej analizy. Pamiętaj, że zdrowie i życie są bezcenne, a zanieczyszczona woda może być poważnym zagrożeniem dla organizmu. Nie odkładaj jej badania na później i już teraz skontaktuj się z nami, aby przeprowadzić jej kompleksową analizę.