Czy badanie wody w bloku mieszkalnym jest konieczne?

Mieszkasz w budynku wielorodzinnym w Radomsku? Badanie wody może wydawać Ci się zbędną formalnością. Nad stanem kranówki czuwa przecież PGK Radomsko. Badanie wody jest obowiązkiem tej instytucji na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. Zgodnie z jego treścią woda dostarczana do budynków mieszkalnych musi być „wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych i pasożytów w liczbie stanowiącej potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego” oraz „wszelkich substancji w stężeniach stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego”. Tylko regularna analiza mikrobiologiczna i fizykochemiczna kranówki pozwala wykluczyć obecność wyżej wymienionych zagrożeń. Czy jednak wystarcza Ci sama świadomość, że woda, którą pijesz, nie jest szkodliwa dla zdrowia?

 

Dlaczego warto wykonać badanie wody w bloku w Radomsku?

Możliwość czerpania wody z kranu zdecydowanie ułatwia zarówno regularne picie, jak i wykonywanie szeregu codziennych czynności, takich jak pranie, gotowanie czy mycie się. Do tych celów potrzebujesz jednak wody nie tylko bezpiecznej, ale i naprawdę dobrej jakości – bogatej w cenne dla zdrowia składniki mineralne, wolnej od substancji pogarszających smak potraw, a także od nadmiaru związków odpowiedzialnych za wytrącanie się kamienia, który skraca żywotność domowych sprzętów. Takiej kranówki nie zagwarantuje Ci przedsiębiorstwo wodociągowe w Radomsku. Badanie wody pozwala określić, które z jej parametrów możesz poprawić na własną rękę, by w pełni zaspakajała wszystkie Twoje potrzeby.

 

Jak można sprawdzić jakość wody w domowym przyłączu?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które pozwalają sprawdzić odczyn czy twardość kranówki. Szczegółową analizę jej składu można jednak przeprowadzić tylko w odpowiednio wyposażonym laboratorium. Gdzie znaleźć takie w Radomsku? Badanie wody najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy:

 

  • pobiorą próbki w sposób fachowy, co zapewni miarodajny wynik;
  • dostarczą je szybko do najlepszego w okolicy ośrodka badawczego;
  • pomogą Ci zinterpretować skomplikowane wyniki badań;
  • doradzą Ci, jak najskuteczniej podnieść jakość wody w Twoim mieszkaniu.

 

Nasza firma zajmuje się badaniem wody – w Radomsku i wielu innych polskich miastach – od 11 lat. Przez ten czas zdobyliśmy ogromne doświadczenie, realizując dziesiątki tysięcy zleceń rocznie. Potwierdzeniem naszych kompetencji jest zadowolenie klientów – każdego roku zyskujemy 2500 nowych! Dołącz do nich, by także móc cieszyć się w swoim domu znakomitą wodą.