Badanie wody – Zawiercie

Badania wykazują, że woda z 90% polskich studni nie nadaje się do spożycia. Jak sprawdzić, czy problem dotyczy też Twojego zbiornika? Wystarczy zlecić badanie wody – Zawiercie to miasto, którego mieszkańcy regularnie korzystają z naszej oferty, zlecając analizy wody pitnej pod kątem zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych. Wszystkie przeprowadzane przez nas badania są uznawane przez Sanepid i Polskie Centrum Akredytacji, a oprócz badań wody pitnej zajmujemy się również analizą składu ścieków z przydomowych oczyszczalni.

Jakie badania wody możesz zlecić w Zawierciu?

Nasza oferta obejmuje 9 zestawów badań wody pitnej oraz 3 zestawy badań ścieków. Badanie wody w Zawierciu możesz więc w pełni dopasować do własnych potrzeb, wybierając jeden z dwunastu dostępnych pakietów. Nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź, jakie badanie wybrać i zapoznaj się z naszym praktycznym poradnikiem, w którym zamieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jakie badania znajdują się w naszej ofercie?

  • Badania fizykochemiczne wody – zakres podstawowy: mętność, barwa, zapach, odczyn pH, przewodność elektrolityczna właściwa. Zakres poszerzony: dodatkowo badamy azotany, azotyny, jon amonowy, mangan, twardość ogólną, żelazo ogólne i utlenialność.
  • Badania mikrobiologiczne wody – zakres podstawowy: liczba bakterii grupy coli, liczba Escherichia coli, liczba mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h i enterokoki kałowe. Zakres poszerzony: dodatkowo obejmuje badanie Clostridium perfringens łącznie z przetrwalnikami.
  • Badanie pełne wody – analiza składu wody pod kątem mikrobiologicznym i fizykochemicznym w zakresie podstawowym lub poszerzonym.
  • Inne badania wody – monitoring kontrolny do odbioru budynku, monitoring kontrolny (parametry grupy A), Legionella sp.
  • Badania ścieków – zakres podstawowy: BZT5, ChZTCr, zawiesina ogólna. Zakres poszerzony: dodatkowo obejmuje azot i fosfor ogólny. Dostępne również badanie ścieku opadowego pod kątem zawiesiny ogólnej i węglowodorów ropopochodnych.

Kiedy badanie wody w Zawierciu jest niezbędne?

Badanie wody na terenie Zawiercia i okolic należy przeprowadzać minimum raz w roku (kontrolnie), a także każdorazowo po zauważeniu jakichkolwiek odchyleń od normy – dotyczy to m.in. smaku, zapachu, barwy i mętności wody. Analizę należy zlecać również po powodzi i zalaniu studni, wejściu człowieka do studni, zatruciu i wystąpieniu niepokojących objawów po spożyciu wody.

Działamy w Zawierciu i okolicy – Częstochowa, Olsztyn, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Koziegłowy, Kraków, Katowice, Chorzów, Tarnowskie Góry.