Badanie wody – Wieliczka

Picie wody to same korzyści dla zdrowia – jednak tylko w przypadku, gdy jest ona czysta i nie ma w niej groźnych bakterii. Możesz przekonać się o tym, korzystając z naszych usług. Zajmujemy się badaniami wody i dostarczamy wyniki uznawane przez sanepid. Nasze laboratoria mają akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. Mamy nowoczesne zaplecze laboratoryjne i wieloletnie doświadczenie w naszej pracy. Dlatego jeżeli chcesz mieć pewność, że woda pochodząca z Twojej studni to naprawdę łyk zdrowia, zgłoś się do nas, a:

  •      dostarczymy Ci zestaw do samodzielnego pobrania próbki. Całą procedurę należy przeprowadzić zgodnie z załączoną do niego instrukcją. Następnie odeślesz próbkę kurierem do jednego z naszych laboratoriów;
  •      odwiedzi Cię nasz próbkobiorca. Fachowo pobierz próbkę, zabierze ją ze sobą i od razu zawiezie do naszego laboratorium.

Szybkie, dokładne i profesjonalne – właśnie takie jest nasze badanie wody. Wieliczka jest jednym z tych miast, w których pobieramy próbki i drobiazgowo je analizujemy. Dlatego jeśli jesteś jej mieszkańcem, to  masz możliwość zatroszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych, kontrolując z naszą pomocą stan wody.

Wieliczka – badanie wody jest potrzebne mieszkańcom i tego miasta

Badaniami wody z wodociągów miejskich zajmuje się sanepid. Natomiast jeżeli masz własną studnię, musisz to robić samodzielnie – i to przynajmniej raz w roku. Zanieczyszczenia w wodzie mogą prowadzić do problemów z układem pokarmowym, do niedotlenienia krwi, osłabienia, a w dłuższej perspektywie także do nowotworów. Bywa, że są one przyczyną hospitalizacji i zagrożeniem dla życia. Bakterie i toksyny mogą pojawić się w studni w każdym mieście – także takim jak Wieliczka. Badanie wody zleć zawsze wtedy, gdy:

  •      będzie mieć ona inny niż do tej pory kolor, smak i zapach oraz jeśli stanie się mętna;
  •      jeśli u Ciebie, u innych domowników lub u gości Twojego hotelu czy SPA pojawią się przewlekłe dolegliwości ze strony układu pokarmowego: biegunki i wymioty;
  •      na praniu będzie widać rdzawy lub szary nalot;
  •      dojdzie do zalania studni i po powodzi;
  •      skończysz kopać i budować studnię – zleć nam analizę wody jeszcze przed podłączeniem jej do instalacji;
  •      na armaturze kuchennej lub łazienkowej zauważysz biały albo szary nalot.

Zbadaj wodę w Wieliczce – powiedz “STOP!” bakteriom i toksynom

Na Twoje życzenie możemy przeprowadzić szczegółowe badanie wody:

  •      mikrobiologiczne – w naszym laboratorium wykryjemy bakterie z grupy coli, Escherichia coli, enterokoki kałowe i Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami. Wykonamy też badanie stwierdzające obecność w wodzie Legionella sp.;
  •      fizykochemiczne – wykryjemy i podamy ilość azotanów i azotynów, a także jonów amonowych, żelaza ogólnego i manganu. Precyzyjnie określimy też pH wody, jej twardość, utlenialność, przewodność elektrolityczną oraz kolor, zapach i mętność.

Wykonujemy badania w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Nasza oferta jest skierowana do gospodarstw domowych, ale też do wspólnot mieszkaniowych, hoteli czy SPA i basenów. Zgłoś się do nas już dziś, a otrzymasz w 100% wiarygodne i szczegółowe wyniki badań wody.