Badanie wody – Puławy

Czy wiesz, że woda z 9 na 10 polskich studni jest niezdatna do spożycia? Przekonaj się, czy problem dotyczy również Ciebie, zlecając nam laboratoryjne badanie wody. Puławy to miasto, którego mieszkańcy regularnie korzystają z naszych usług, badając wodę pitną pod kątem obecności zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych. Dysponujemy dwunastoma zestawami badań, które obejmują wodę pitną, przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz ścieki opadowe. Analizy dostępne są zarówno w zakresie podstawowym, jak i poszerzonym, dzięki czemu można w łatwy sposób dopasować zestaw do własnych potrzeb. Nie wiesz, na co się zdecydować? Przed zakupem zapoznaj się z naszym praktycznym poradnikiem, w którym podpowiadamy, jakie badanie wody lub ścieku wybrać.

Oferujemy następujące badania wody na terenie Puław:

  • Mikrobiologiczne – w zakresie podstawowym analizujemy skład wody pod kątem enterokoków kałowych oraz liczby Escherichia coli, bakterii z grupy coli i mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h. Zakres poszerzony obejmuje dodatkowo analizę wody pod kątem obecności Clostridium perfringens łącznie z przetrwalnikami.
  • Fizykochemiczne – badanie podstawowe polega na analizie mętności, zapachu, barwy, pH i przewodności elektrolitycznej właściwej, natomiast w zakresie poszerzonym badamy dodatkowo takie parametry jak żelazo ogólne, utlenialność, twardość ogólna, jon amonowy, mangan, azotyny i azotany.
  • Pełne – oferta dla osób, które chcą zlecić wykonanie kompleksowych badań mikrobiologicznych i fizykochemicznych w zakresie podstawowym lub poszerzonym.
  • Inne – badamy wodę pitną pod kątem obecności bakterii Legionella sp. oraz wykonujemy monitoring kontrolny.

Nasza oferta obejmuje też laboratoryjne badania ścieków. W zakresie podstawowym analizujemy zawiesinę ogólną, BZT5 i ChZTCr, a analiza poszerzona dodatkowo skupia się na wykryciu fosforu ogólnego i azotu ogólnego. Badamy również ściek opadowy, biorąc pod uwagę węglowodory ropopochodne i zawiesinę ogólną.

Jak często zlecać badanie wody w Puławach?

Profilaktyczne badanie wody w Puławach należy przeprowadzać minimum raz w roku. Oddanie próbki wody pitnej do badania jest również niezbędne po zauważeniu jakichkolwiek odchyleń od normy – dotyczy to m.in. zmiany smaku, barwy czy zapachu wody. Badanie wody trzeba przeprowadzić również każdorazowo po powodzi lub zalaniu studni, wejściu człowieka do studni, zatruciu i wystąpieniu niepokojących objawów po spożyciu wody.

Działamy w Puławach i okolicy – Dęblin, Kazimierz Dolny, Lublin, Lubartów, Radom, Ryki, Kozienice.