Badanie wody Płock

Korzystając na co dzień z wody kranowej, zapewne nie zastanawiasz się nad jej wpływem na zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Jeżeli trafia do Twojego domu poprzez miejską instalację wodociągową, możesz być spokojny, że nad jej jakością czuwa Inspekcja Sanitarna. Jeżeli jednak czerpiesz wodę z własnego ujęcia, a mieszkasz w tak dużej miejscowości, jak Płock, badanie wody powinno stać się dla Ciebie rutyną. Warto wykonywać je okresowo, a także zawsze wówczas, gdy:

  • woda stanie się mętna, niespodziewanie zmieni smak lub zyska nieprzyjemny zapach,
  • zaobserwujesz u siebie lub członków rodziny zmiany skórne niejasnego pochodzenia,
  • w czajniku czy na bateriach kranowych pojawia się większa niż zwykle ilość osadów,
  • w praniu na ubraniach robią się plamy.

Obowiązek regularnego badania wody mają w Płocku wszyscy właściciele lub zarządcy placówek, w których woda pitna trafia do określonych grup konsumentów. Jeśli jesteś odpowiedzialny za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców osiedla, pacjentów szpitala, uczniów liceum czy gości hotelowych, pamiętaj o regularnym kontrolowaniu parametrów wody, z której korzystają.

Gdzie wykonać badanie wody w Płocku?

Z jakimi formalnościami wiąże się kontrola indywidualnego ujęcia? Ile czasu i energii musisz poświęcać na regularne badanie wody? Płock to miasto tętniące życiem, z kwitnącą gospodarką i turystyką. Z pewnością jesteś osobą zapracowaną (zwłaszcza, jeśli prowadzisz własny lokal gastronomiczny lub zarządzasz szpitalem) i niechętnie bierzesz na siebie jakiekolwiek nowe obowiązki. Na szczęście kwestię badania jakości wody możesz w całości powierzyć specjalistom takim, jak nasza firma. 

Jeśli chcesz zweryfikować mikrobiologiczne lub fizykochemiczne parametry wody w swoim ujęciu, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni zakres analizy z naszej oferty i złożysz zamówienie drogą telefoniczną lub mailową. Otrzymasz od nas przesyłkę z akcesoriami do poboru wody, a w przypadku badania obowiązkowego, przyślemy do prowadzonej przez Ciebie placówki przeszkolonego próbobiorcę. Próbki trafią laboratorium za pośrednictwem naszego kuriera. Po tygodniu otrzymasz wynik badania honorowany przez Sanepid.