Badanie wody Bydgoszcz

Jak dowiedzieć się, czy woda z Twojej studni spełnia wymagania stawiane wodzie pitnej? Jedynym skutecznym sposobem jest profesjonalne badanie wody. Bydgoszcz to jedno z wielu polskich miast, w których przeprowadzamy fizykochemiczne i mikrobiologiczne analizy wody pitnej. Zajmujemy się również badaniem ścieków, a nasze analizy są uznawane przez Sanepid i akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji. 

Na czym polega badanie wody w Bydgoszczy?

Wykonujemy analizy wody w zakresie podstawowym i poszerzonym. Oferujemy 9 zestawów badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych, a także 3 zestawy badań ścieków. Doradzamy w wyborze optymalnego rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb klienta.

Badania wody i ścieków w Bydgoszczy obejmują:

  • Badanie fizykochemiczne wody – analizujemy smak, barwę, zapach, pH, mętność i przewodność wody, a w zakresie rozszerzonym zajmujemy się również badaniem wody pod kątem obecności związków chemicznych, takich jak azotyny, azotany czy mangan.
  • Badanie mikrobiologiczne wody – badamy obecność bakterii, pasożytów i mikroorganizmów, m.in. Escherichia coli, bakterii z grupy coli, enterokoków kałowych czy Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami.
  • Inne badania wody – zajmujemy się analizą wody ciepłej pod kątem wykrycia Legionella sp., a także oferujemy monitoring kontrolny pod kątem parametrów grupy A oraz monitoring kontrolny do odbioru budynku/lokalu.
  • Badanie ścieków – dokonujemy analizy parametrów ścieków oczyszczanych pod kątem zawiesiny ogólnej, BZT5 i ChZTCr, a w zakresie poszerzonym badamy również obecność fosforu ogólnego i azotu ogólnego. Zajmujemy się też analizą ścieków opadowych.

Jak często przeprowadzać badanie wody w Bydgoszczy?

Rekomendujemy, by badanie wody na terenie Bydgoszczy i okolic przeprowadzać minimum raz w roku. Dotyczy to szczególnie miejsc, w których mieszkają osoby o obniżonej odporności, a także dzieci i seniorzy. Pamiętaj również, by zbadać wodę, gdy zauważysz, że jest mętna, ma nieprzyjemny zapach, dziwny smak lub zostawia plamy na praniu czy armaturze. Badanie wody należy wykonać także po powodzi i zalaniu studni.

Wybierz odpowiedni pakiet i zamów badanie wody. Działamy w Bydgoszczy i okolicy – Nakło nad Notecią, Chełmno, Świecie, Grudziądz, Inowrocław, Żnin, Toruń.