Badanie wody - Bielsko-Biała

Badania pokazują, że woda z 9 na 10 studni w Polsce nie nadaje się do spożycia. Picie zanieczyszczonej wody jest niebezpieczne dla zdrowia, a na taki stan rzeczy może wpływać wiele czynników, między innymi skażenie bakteriami. Aby mieć pewność, że woda, którą spożywasz, jest czysta, co najmniej raz w roku przeprowadzaj badanie wody. Bielsko-Biała to jedno z wielu polskich miast, w których regularnie badamy wodę pod kątem zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych. 

Jakie badania wykonujemy w Bielsku-Białej?

Oferujemy 9 zestawów badań mikrobiologicznych i fizykochemicznych wody pitnej, a także 3 zestawy badań ścieków. Badania wykonujemy w zakresie podstawowym i poszerzonym, a prowadzone przez nas analizy są uznawane przez Polskie Centrum Akredytacji i Sanepid.

Badania wody i ścieków w Bielsku-Białej obejmują:

  • Badanie mikrobiologiczne wody – w celu wykrycia bakterii, mikroorganizmów i pasożytów, m.in. bakterii z grupy coli, enterokoków kałowych czy Escherichia coli.
  • Badanie fizykochemiczne wody – umożliwia wykrycie pierwiastków, substancji chemicznych i związków zagrażających zdrowiu, m.in. azotanów, azotynów czy manganu. Badanie dostarcza również informacji na temat mętności, smaku, barwy, zapachu, przewodności i pH wody.
  • Inne badania wody – monitoring kontrolny (parametry grupy A), monitoring kontrolny do odbioru budynku lub lokalu, badanie wody ciepłej pod kątem Legionella sp.
  • Badanie ścieków – analiza parametrów ścieków oczyszczanych obejmująca m.in. BZT5, ChZTCr i zawiesinę ogólną. Badamy także ścieki opadowe pod kątem węglowodorów ropopochodnych i zawiesiny ogólnej.

Badanie wody w Bielsku-Białej – kiedy jest niezbędne?

Mętność, dziwny smak i nieprzyjemny zapach zaliczamy do sygnałów, które alarmują o konieczności przeprowadzenia analizy wody. Na badanie wody na terenie Bielska-Białej i okolic warto zdecydować się również wtedy, gdy woda zostawia biały nalot lub rdzawe plamy na naczyniach, armaturze czy praniu. Analiza jest niezbędna także po powodzi lub zalaniu studni, a o regularne badanie wody warto zadbać wtedy, gdy spożywają ją dzieci, osoby o obniżonej odporności i seniorzy. 

Wybierz odpowiedni pakiet i zamów badanie wody. Działamy w Bielsku-Białej i okolicy – Czechowice-Dziedzice, Skoczów, Kęty, Żywiec, Ustroń, Andrychów.