Badanie wody – podstawa działalności gospodarczej

Dlaczego przedsiębiorcy muszą wykonywać badanie wody? Żyrardów to miasto, które ze względu na swoje położenie – pomiędzy Warszawą a Łodzią – jest bardzo wygodne do życia i niezwykle atrakcyjne dla inwestorów. W związku z tym rozwija się tu budownictwo, kwitnie przemysł, nieustannie przybywa hoteli i lokali gastronomicznych. Zarówno dla deweloperów, jak i restauratorów czy producentów żywności bardzo istotną kwestią jest odpowiednia jakość wody.

 

W związku z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w Żyrardowie badanie wody musi wykonywać regularnie każdy  przedsiębiorca, który:

 

  • używa wody w procesie produkcji lub przetwórstwa żywności, np. do mycia warzyw;
  • wykorzystuje wodę do przygotowania posiłków lub napojów dla gości, np. w kawiarni;
  • dostarcza wodę do budynków zamieszkania zbiorowego, np. na osiedla mieszkaniowe;
  • zaopatruje w wodę budynki użyteczności publicznej, np. szpitale, szkoły czy urzędy.

 

W takich placówkach aktualnych wyników badania wody oczekuje podczas kontroli inspekcja sanitarna. Przede wszystkim jednak odpowiedzialnym przedsiębiorcom zależy na bezpieczeństwie i satysfakcji konsumentów. Dlatego zapotrzebowanie na badanie wody w Żyrardowie jest bardzo duże.

 

Jak wykonać badanie wody w Żyrardowie?

Na potrzeby kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żyrardowie badanie wody należy wykonać w akredytowanym laboratorium. Sanepid oczekuje bowiem dokumentu potwierdzonego odpowiednim certyfikatem. W tej sytuacji przeprowadzenie całej procedury warto zlecić firmie, która analizami próbek wody zajmuje się profesjonalnie. Dzięki takiej usłudze można nie tylko spełnić narzucone przepisami wymogi, ale przede wszystkim w odpowiedni sposób zadbać o stan wody w użytkowanym przyłączu.

 

Jesteśmy firmą, która oferuje akredytowane badania wody na terenie całego kraju. Możemy poszczycić się wieloletnim doświadczeniem potwierdzonym satysfakcją tysięcy klientów. W swojej działalności przykładamy ogromną wagę do komfortu naszych Klientów. Mamy świadomość, że przedsiębiorcy mają mnóstwo innych obowiązków, więc procedurę badania wody w Żyrardowie przeprowadzamy tak, by nie marnować ich cennego czasu.

 

Badanie wody można zamówić na naszej stronie internetowej lub poprzez telefoniczny kontakt z naszym Biurem Obsługi Klientów. Po wyborze odpowiedniego pakietu usług i uiszczeniu płatności należy jedynie przyjąć wizytę naszego próbkobiorcy, który dociera pod wskazany adres w dogodnym dla klienta terminie. Analiza próbek wody trwa około 7 dni. Po tym czasie przysyłamy certyfikowane wyniki badania pocztą elektroniczną. Na życzenie klienta możemy udzielić nieodpłatnej porady dotyczącej wyboru adekwatnego do potrzeb systemu uzdatniania wody.