Kto musi wykonywać badanie wody w Świdniku?

Planujesz otworzyć restaurację? Chcesz zająć się produkcją żywności ekologicznej? A może już prowadzisz tego typu działalność w Świdniku? Badanie wody w przyłączu, z którego korzystasz, to procedura, którą musisz wykonywać okresowo na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. Dotyczy ono jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Możesz podlegać temu rozporządzeniu, nawet jeśli w ramach swojej działalności nie serwujesz gościom kawy, ani nie doprowadzasz kranówki do ich mieszkań. Na terenie całej Unii Europejskiej, a zatem i w Świdniku, badanie wody niezbędne jest przy każdym przedsięwzięciu w którym grupa docelowych konsumentów ma z nią choćby pośredni kontakt, np. gdy używana jest wyłącznie do celów produkcyjnych. Wodę muszą zatem badać np. wytwórcy żywności, właściciele lokali gastronomicznych, deweloperzy, wspólnoty mieszkaniowe, szkoły, szpitale czy hotele.

 

Dla kogo w Świdniku badanie wody może być korzystne?

Mieszkasz w domu jednorodzinnym albo na osiedlu mieszkaniowym w Świdniku? Badanie wody nie należy do Twoich obowiązków, ale może przynieść Ci wiele korzyści. Jakość kranówki ma nie tylko ogromny wpływ na zdrowie Twoje i Twoich bliskich, ale także na efektywność wszystkich procesów, w których na co dzień ją wykorzystujesz. Od jej składu zależy:

 

  • smak przygotowywanych z jej wykorzystaniem potraw;
  • sprawność i żywotność urządzeń podłączonych do instalacji wodnej;
  • efekt takich prac, jak pranie, mycie podłóg czy prasowanie żelazkiem parowym;
  • czas zużycia środków czystości i higieny osobistej.

 

Woda w domowych przyłączach – zwłaszcza tam, gdzie korzysta się z indywidualnych ujęć – nie zawsze spełnia najwyższe standardy jakości. Miewa nienajlepsze walory organoleptyczne, bywa też zbyt twarda (wówczas wytrąca się z niej kłopotliwy kamień). Analiza składu wody pozwala ustalić przyczyny problemów i podjąć odpowiednie kroki w celu jej uzdatnienia.

 

Jak szybko i skutecznie wykonać badanie wody w Świdniku?

Nie możesz znaleźć placówki, która zajmuje się badaniem wody w Świdniku? Nie musisz szukać jej w Lublinie lub innym dużym mieście! Zadanie to możesz zlecić naszej firmie, która działa na terenie całego kraju. Dysponujemy zespołem akredytowanych próbkobiorców wody i ponad 40 samochodami przystosowanymi do bezpiecznego transportu próbek. Współpracujemy z szeregiem znakomicie wyposażonych laboratoriów. Złóż zamówienie na naszej stronie internetowej, a dotrzemy pod wskazany adres w dogodnym dla Ciebie czasie. W ciągu tygodnia prześlemy Ci drogą mailową wyniki badań i pomożemy w ich interpretacji. Chętnie doradzimy Ci także w wyborze najodpowiedniejszego systemu oczyszczania wody w Twoim przyłączu.