Badanie wody – Słupsk

Nawet smaczna i klarowna woda może być siedliskiem groźnych dla zdrowia mikroorganizmów. Istnieje ryzyko, że oprócz tego znajdują się w niej zanieczyszczenia chemiczne. Ci, którzy korzystają z miejskich wodociągów, mogą być spokojni, gdyż nad jakością wody w ich kranach czuwa sanepid. W innej sytuacji są Ci, którzy mają własne studnie. Kontrolowanie stanu wody jest ich obowiązkiem. Od tego jesteśmy jednak  my – przeprowadzamy profesjonalne i skrupulatne badania mikrobiologiczne oraz fizykochemiczne.

Jak często należy wykonywać badanie wody? Słupsk to duże miasto, w którym ze względu na różne czynniki może łatwo dojść do jej zanieczyszczenia. Dlatego badaj wodę ze swojego ujęcia przynajmniej raz w roku. Zgłoś się do nas i miej pewność, że nie znajdują się w niej związki chemiczne i bakterie zagrażające ludzkiemu zdrowiu.

Słupsk – badanie wody w laboratorium z akredytacją  Polskiego Centrum Akredytacji

Bezkompromisowo podchodzimy do naszej pracy, dlatego wyniki z naszych laboratoriów są w 100% wiarygodne. Świadczymy usługi na terenie niemal całej Polski – zadbamy także o zdrowie klientów w mieście takim jak Słupsk. Badanie wody może rozpocząć się od pobrania przez Ciebie jej próbki. Należy to zrobić za pomocą dostarczonego przez nas zestawu i zgodnie z dołączoną instrukcją. Ci, którzy chcą mieć pewność fachowego pobrania próbki, mogą się z nami skontaktować i zaplanować wizytę próbkobiorcy. Nasz specjalista odwiedza klientów w dogodnym dla nich terminie.

Skorzystaj z naszych usług, gdyż:

  •      mamy nowoczesne zaplecze laboratoryjne i przeprowadzamy badania zgodnie z rygorystycznymi procedurami  – dowodem na to jest akredytacja  Polskiego Centrum Akredytacji;
  •      wyniki naszych badań są uznawane przez sanepid;
  •      szanujemy czas naszych klientów – wyniki analizy wody są dostępne w ciągu kilku dni roboczych. Nie trzeba ich odbierać osobiście. Wysyłamy je na adres mailowy klienta;
  •      służymy radą, jeżeli okaże się, że woda jest zbyt twarda lub zanieczyszczona.

Zadbaj o siebie i innych – regularnie badaj stan wody

Stan wody powinien być systematycznie kontrolowany w przypadku gospodarstw domowych, hoteli, SPA, wspólnot mieszkaniowych korzystających z własnych ujęć. Toksyny i bakterie są groźne dla zdrowia, a kontakt z nimi może mieć poważne konsekwencje, Dotyczy to zwłaszcza osób starszych i z obniżoną odpornością oraz dzieci. Badania zleć nam wtedy, jeżeli zaniepokoi cię zmiana koloru, zapachu i smaku wody. Analiza wody jest konieczna, kiedy u korzystających z niej osób wystąpią wysypki i objawy zatrucia pokarmowego.

Możemy wykonać badania:

  •      mikrobiologiczne, które pozwalają stwierdzić obecność w wodzie bakterii z grupy coli, Escherichia coli, enterokoków kałowych i Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami;
  •      fizykochemiczne wykrywające groźne toksyny i zbyt duże stężenie niektórych pierwiastków. Po wykonaniu takiego badania wiesz, czy w wodzie znajdują się np. jony amonowe, azotany i azotyny oraz ile jest w niej manganu i żelaza ogólnego. Analizujemy także jej twardość, przewodność elektrolityczną, pH, utlenialność oraz jej kolor, mętność i zapach.

Skontaktuj się z nami i miej pewność, że woda, którą pijesz, jest bezpieczna dla Twojego zdrowia.