Badanie wody – Pszczyna

To, jaka woda płynie w Twoim kranie, ma ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia. Korzystając z miejskiej sieci wodociągowej, możesz mieć pewność, że jej stan kontroluje sanepid. Natomiast jeśli masz własne ujęcie wody – studnię przy swoim domu – jej czystość musisz sprawdzać samodzielnie.

Zrobisz to z naszą pomocą. W naszym laboratorium dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu możemy wykonać szczegółowe badanie wody. Pszczyna to miejscowość, do której może dojechać nasz próbkobiorca. Fachowo pobierze próbkę, a Ty będziesz mieć pewność maksymalne rzetelnego wyniku analizy.

Pszczyna – badanie wody mikrobiologiczne i fizykochemiczne

Zleć nam badanie wody w Pszczynie, a:

  •      dokonamy jej analizy mikrobiologicznej – przyjrzymy się temu, czy znajdują się w niej groźne mikroorganizmy: bakterie z grupy coli, Escherichia coli, enterokoki kałowe i Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami;
  •      określimy jej właściwości fizyczne – zapach, barwę, twardość, odczyn pH, utlenialność oraz mętności i przewodność elektrolityczną;
  •      wykonamy szczegółową analizę chemiczną oraz ocenimy, czy  i ile znajduje się w niej azotanów i azotynów, a także manganu, żelaza ogólnego i jonów amonowych.

Jak wygląda proces badania wody?

Wykonujemy badania wymagane przez sanepid, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia.

Próbka wody z Twojej studni trafia pod mikroskop i jest poddawana analizie zaraz po tym, jak znajdzie się w naszym laboratorium. To m.in. dzięki temu dostarczane przez nas wyniki są w 100% wiarygodne. Czas oczekiwania na nie wynosi zwykle kilka dni roboczych. Pamiętaj jednak, że każdą procedurę przeprowadzamy według rygorystycznych norm. Dlatego w zależności od tego, jakie badanie nam zlecisz, może ono trwać nieco dłużej lub krócej.

Po wynik nie musisz zgłaszać się do żadnej z naszych placówek. Wyślemy Ci go na podany przez Ciebie adres e-mail.

Kiedy należy wykonywać badania wody?

To, jaką wodę pijesz Ty i Twoja rodzina, ma ogromne znaczenie dla Waszego zdrowia. Pamiętaj też, że jej jakość przekłada się na sprawne działanie domowych urządzeń. Kontrolując parametry fizyczne, chemiczne i mikrobiologiczne wody masz pewność, że nie będzie ona przyczyną chorób czy szybkiego odkładania się kamienia w sprzęcie AGD czy w instalacji wodnej.

Zaleca się, aby wodę badać przynajmniej raz w roku. Należy to jednak robić zawsze w sytuacji:

  •      kiedy u spożywających ją osób wystąpią objawy poważnego zatrucia pokarmowego, spadek samopoczucia, wysypki i podrażnienia na skórze;
  •      po zalaniu studni i po powodzi;
  •      zauważenia na świeżo wypranej odzieży rdzawego nalotu;
  •      tuż po wykopaniu studni, ale jeszcze przed wykonaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Zanieczyszczenia mogą pojawić się wszędzie – takim miastem jest także Pszczyna. Badanie wody w laboratorium to jedyny sposób, aby w porę je wykryć. Dlatego nie ryzykuj. Podejrzewasz, że w studni pojawiły się bakterie? Jest ryzyko, że do Twojego ujęcia wody przedostały się groźne związki chemiczne? Już teraz zgłoś się do nas i zleć nam przeprowadzenie kompleksowych badań!