Badanie wody Opole

Wszyscy potrzebujemy wody pitnej o odpowiednio wysokiej jakości. Od jej stanu zależy zdrowie nasze i naszych bliskich. W Opolu badanie wody płynącej w miejskich wodociągach należy do zadań WiK. Nie oznacza to jednak, że tzw. kranówka, z której korzystasz, spełnia najwyższe standardy. Nim trafi do Twojego domu, musi pokonać długą drogę.

Gdy instalacja wodna w budynku, w którym mieszkasz, jest przestarzała, do wody mogą trafiać metale ciężkie. Jeśli w pobliżu znajdują się zakłady przemysłowe, wodę mogą zanieczyszczać toksyczne substancje chemiczne. Nawet wymiana armatury kuchennej może pogorszyć jakość wody, którą codziennie zaparzasz herbatę lub używasz do przygotowania posiłków dla dzieci.

Kto najbardziej skorzysta na badaniu wody?

Jeśli mieszkasz w wolnostojącym domu i czerpiesz wodę z własnego ujęcia, nikt nie kontroluje jej parametrów – to Ty musisz zadbać o jej jakość. Pamiętaj, że niektóre zanieczyszczenia nie zmieniają walorów organoleptycznych wody. Nawet jeśli wydaje Ci się smaczna, sprawdzaj regularnie, czy nie ma w niej niebezpiecznych dla ludzi mikroorganizmów albo substancji chemicznych.

Jesteś producentem żywności? Prowadzisz lokal gastronomiczny lub hotel w Opolu? Badanie wody jest Twoim obowiązkiem, bo odpowiadasz za zdrowie tysięcy osób! Stan wody w Twoim ujęciu podlega kontroli Sanepidu. Dlatego zawsze potrzebujesz aktualnego, odpowiednio udokumentowanego wyniku badania wody.

Jak zamówić badanie wody w Opolu?

Analizę parametrów wody wykonuje się w przystosowanych do tego celu laboratoriach. By jej wynik był miarodajny, już od chwili poboru próbek należy ściśle przestrzegać określonych procedur. Skomplikowane? Bez obaw! Docieramy do każdej lokalizacji w Opolu i wykonujemy badanie wody, bazując na wieloletnim doświadczeniu, potwierdzonym satysfakcją tysięcy klientów.

Badanie wody odbywa się w kilku krokach:

  • uzgodnij z naszym doradcą, jakie parametry wody, której używasz, warto poddać analizie,
  • złóż zamówienie na naszej stronie internetowej lub dzwoniąc do Biura Obsługi Klientów,
  • wskaż termin wizyty naszego próbobiorcy lub samodzielnie pobierz próbki wody zgodnie z naszymi instrukcjami,
  • jeśli dokonałeś samodzielnego poboru, przekaż próbki naszemu kurierowi,
  • po 7 dniach odbierz wynik badania, który prześlemy do Ciebie mailem.

Jeśli jakość woda w Twoim ujęciu okaże się niesatysfakcjonująca, nie martw się! Dobierzemy odpowiedni do Twoich potrzeb system jej uzdatnienia!