Czy warto robić badanie wody w Chojnicach?

Chojnice to miejscowość położona na Pomorzu Gdańskim, od północy granicząca z Jeziorem Charzykowskim i Borami Tucholskimi. Z miasta szybko można dostać się na Pojezierze Krajeńskie i Południowopomorskie, a także do Kaszubskiego i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Niespełna dwie godziny drogi dzielą Chojnice od Trójmiasta. Nic dziwnego zatem, że to piękne, średniowieczne miasto potrzebuje rozbudowanego zaplecza turystycznego, w tym – bogatej oferty gastronomicznej i hotelarskiej. Niezwykle ważnym aspektem ich działalności jest zapewnienie gościom dobrej jakości wody pitnej. Związane jest to zarówno z wymogami sanitarnymi, jak i z prawami mocno konkurencyjnego rynku – trudno utrzymać się na nim, nie oferując turystom smacznej kawy! Dlatego dla wielu przedsiębiorców w Chojnicach badanie wody nie jest jedynie przydatną opcją, lecz absolutną koniecznością!

 

Jakie korzyści płyną z badania wody?

Na mocy obowiązujących w Polsce przepisów woda, do której dostęp zapewniają przedsiębiorstwa wodociągowe, musi być zdatna do picia bezpośrednio z kranu – nie powinna zawierać żadnych potencjalnie szkodliwych substancji w stężeniach stanowiących zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. W praktyce jednak jakość kranówki może pozostawiać sporo do życzenia. Łatwo przekonać się o tym, wykonując badanie wody. Chojnice zaopatrywane są w wodę ze studni głębinowych. Często jednak pokonuje ona długą drogę do odbiorców końcowych. Przepływa przez instalacje, których stan nie zawsze jest idealny. W konsekwencji do kranówki mogą przenikać jony żelaza, chorobotwórcze mikroorganizmy, a także szereg innych substancji, które obniżają jej walory, a tym samym satysfakcję turystów odwiedzających Chojnice. Badanie wody pozwala precyzyjnie określić jej parametry i ustalić, co pogarsza jej smak albo sprawia, że wydaje się mętna.

 

Kto wykonuje badanie wody w Chojnicach?

Podobnie jak w całej Polsce, w Chojnicach badanie wody należy do obowiązków jej dostawcy. Można zwrócić się do niego z prośbą o udostępnienie wyników bieżących analiz, ale nie muszą one odzwierciedlać stanu kranówki z konkretnej lokalizacji. Dlatego, chcąc zapewnić najwyższej jakości obsługę gościom Chojnic, badanie wody watro wykonać na własną rękę, a konkretnie – zlecić je wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie – takiej jak nasza. Dlaczego warto skorzystać właśnie z naszych usług?

 

  • Analizą składu próbek wody zajmujemy się od ponad dekady.
  • Zdobyliśmy ogromne doświadczenie, działając na zlecenie tysięcy klientów z całego kraju.
  • Współpracujemy z nowoczesnymi laboratoriami, które są w stanie oznaczyć ponad 500 parametrów kranówki.
  • Nieodpłatnie służymy radą przy wyborze optymalnego systemu oczyszczania wody kranowej.

 

Zapraszamy do współpracy!