Czemu służy badanie wody w Skarżysku-Kamiennej?

Woda jest dla jedną z najważniejszych substancji. Codziennie wykorzystujemy ją do dziesiątków celów – od nawadniania organizmu przez sprzątanie po produkcję leków. Niezależnie od tego, do czego używamy wody, może ona przynieść nam więcej szkód niż pożytku, jeśli będzie:

 

  • zanieczyszczona piaskiem, mułem, rdzą czy cząsteczkami mikroplastiku;
  • skażona przez toksyczne związki chemiczne z okolicznych zakładów przemysłowych;
  • zasiedlona przez żyjące w glebie chorobotwórcze mikroorganizmy;
  • miała zbyt wysokie stężenie niepożądanych pierwiastków, np. żelaza czy chloru.

 

Czy możesz uchronić się przed taką kranówką w Skarżysku-Kamiennej? Badanie wody to pierwszy krok, jaki warto wykonać, by zadbać o jej stan.

 

Czym jest badanie wody?

Badanie wody to analiza składu jej próbek pod kątem rozmaitych czynników, wykonywana w specjalne przygotowanych do tego laboratoriach. Wyniki badania pozwalają ocenić skład chemiczny wody, jej twardość, odczyn, liczbę i rodzaj obecnych w niej mikroorganizmów, przewodność elektrolityczną, utlenialność – istnieją setki takich parametrów, a każdy z nich ma wpływ na walory organoleptyczne i zdrowotne wody. Znajomość składu kranówki w danym jej ujęciu pozwala na optymalny wybór systemu jej uzdatniania – zmieniającego te parametry, które są niesatysfakcjonujące.

 

Gdzie wykonać badanie wody w Skarżysku-Kamiennej?

Zarówno badanie wody, jak i wybór instalacji uzdatniającej najlepiej powierzyć profesjonalistom. Istotny jest bowiem każdy krok tej procedury. Już niewłaściwe pobranie próbek wody może sprawić, że wyniki badań będą nieadekwatne do jej rzeczywistego stanu. Znaczenie ma także sposób i czas, w jakich próbki zostaną przetransportowane, oraz możliwości laboratorium, do którego trafią. W Skarżysku Kamiannej badanie wody można zlecić naszej firmie – perfekcyjnie przygotowanej do realizacji takich zadań dzięki ponad 11-letniemu doświadczeniu pracy z setkami klientów rocznie.

 

Jak badamy wodę w Skarżysku-Kamiennej?

Siedziba naszej firmy mieści się w Czechowicach-Dziedzicach, ale z łatwością możemy podjąć się badania wody w Skarżysku-Kamiennej. Dysponujemy dużym zespołem specjalistów i ponad 40 samochodami przystosowanymi do transportu próbek. Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w województwie świętokrzyskim.

 

By skorzystać z naszych usług, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej. Po zaksięgowaniu płatności przesyłamy zestaw do samodzielnego poboru próbek (a w ślad za nim – kuriera) lub kierujmy pod wskazany adres swojego próbkobiorcę. Wyniki badania wysyłamy mailem w ciągu siedmiu dni. Następnie udzielamy nieodpłatnej porady w kwestii wyboru filtra do wody.