BADANIE WODY POZNAŃ

Czy wiesz, że aż w 9 na 10 przypadków zbadana woda ze studni nie spełnia wymagań stawianych wodzie pitnej? Taka woda może zawierać groźne dla zdrowia substancje mikrobiologiczne i chemiczne, dlatego warto zadbać o regularne badanie wody. Poznań jest jednym z wielu wielkopolskich miast, w których analizujemy skład wody pitnej i ścieków z przydomowych oczyszczalni. Nasze analizy są uznawane przez Sanepid i akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji. 

Badanie wody w Poznaniu – co możemy dla Ciebie zrobić?

Zajmujemy się prowadzeniem badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych wody, a także analizą składu ścieków. Oferujemy łącznie 12 zestawów badań, dzięki czemu możesz w pełni dopasować naszą ofertę do własnych potrzeb. Analizy dostępne są w zakresie podstawowym i poszerzonym.

Badania wody i ścieków w Poznaniu obejmują:

  • Badanie fizykochemiczne wody – ocena zapachu, barwy, smaku, mętności, przewodności i odczynu pH wody. Zakres poszerzony obejmuje dodatkowo kontrolę obecności azotanów, azotynów, żelaza ogólnego, manganu i jonu amonowego. 
  • Badanie mikrobiologiczne wody – badanie obecności i liczebności bakterii z grupy coli, enterokoków kałowych, Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami i Escherichia coli. Analiza obejmuje też kontrolę liczebności mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h.
  • Inne badania wody – monitoring kontrolny (parametry grupy A), monitoring kontrolny do odbioru budynku/lokalu, możliwość zbadania wody ciepłej pod kątem obecności bakterii z rodziny Legionella.
  • Badanie ścieków – analiza składu ścieków z przydomowej oczyszczalni pod kątem ChZTCr, BZT5 i zawiesiny ogólnej. Zakres poszerzony obejmuje badanie obecności azotu i fosforu ogólnego. Zajmujemy się także analizą ścieków opadowych.

Kiedy należy zlecić badanie wody w Poznaniu?

Wszelkie odchylenia od normy, takie jak zmiana smaku, zapachu czy konsystencji, są wskazaniem do przeprowadzenia analizy wody. Badanie wody na terenie Poznania i okolic zalecamy wykonywać co najmniej raz w roku, zwłaszcza jeśli z wody korzystają dzieci, seniorzy i osoby z niską odpornością. Rdzawe ślady i biały lub szary nalot na praniu czy armaturze również stanowią wskazanie do przeprowadzenia analizy.

Wybierz odpowiedni pakiet i zamów badanie wody. Działamy w Poznaniu i okolicy – Mosina, Puszczykowo, Komorniki, Kórnik, Śrem, Suchy Las, Swarzędz, Środa Wielkopolska, Leszno, Września.