Badanie wody – Jasło

Dlaczego warto przeprowadzić badanie wody? Jasło to miasto, w którym wykonujemy jej szczegółową analizę wskazaną, gdy:

 •      po kąpieli pojawiają się na skórze podrażnienia i wysypka;
 •      woda ma dziwny zapach, inny smak i kolor niż zwykle;
 •      doszło do zalania studni lub gdy wszedł do niej człowiek;
 •      na armaturze pojawia się szary lub biały nalot;
 •      pranie po wyjęciu z pralki jest zabrudzone – znajdują się na nim rdzawe plamy;
 •      jeżeli osoby pijące wodę zaczęły się skarżyć na objawy zatrucia pokarmowego.

Jeżeli korzystasz z miejskich wodociągów, to za jakość wody płynącej Twoim kranie odpowiada sanepid. Natomiast jeżeli masz własną studnię, to  musisz samodzielnie kontrolować jej stan. Nawet jeśli nic nie zaniepokoi, badaj wodę przynajmniej raz w roku. Zrobisz to z naszą pomocą. W ciągu kilku dni roboczych od momentu pobrania próbki dowiesz się, czy woda jest zdatna do picia i czy cokolwiek zagraża Twojemu zdrowiu.

Dbamy o Jasło – badanie wody wykonane zgodnie z surowymi normami

Nasze laboratoria mogą pochwalić się akredytacją Polskiego Centrum Akredytacji w zakresie wody przeznaczonej do spożycia oraz ścieków. Ponadto wyniki przeprowadzanych przez nas badań są uznawane przez sanepid.

 •      Zlecając nam badanie wody, możesz pobrać próbkę samodzielnie lub zlecić to nam. Umów się w dogodnym dla Ciebie terminie z naszym próbkobiorcą, a będziesz mieć pewność, że cała procedura będzie  przeprowadzone fachowo od A do Z.
 •      Wiemy, że czas ma znaczenie – od momentu dostarczenia próbki do laboratorium będziesz czekać tylko kilka dni roboczych na wyniki badań. Czas ten zależy od rodzaju zleconej nam analizy.
 •      Liczy się dla nas Twoja wygoda – nie musisz przychodzić do laboratorium, aby odebrać  wyniki. Prześlemy je do Ciebie na wskazany adres e-mail.
 •      Otrzymasz od nas bezpłatną poradę – jeżeli okaże się, że Twoja woda jest np. zbyt twarda lub jeżeli wykryjemy w niej bakterie, podpowiemy Ci, co masz robić. Dzięki temu już wkrótce będzie ona na powrót bezpieczna dla ludzi i zdatna do spożycia.

Profesjonalne i kompleksowe badania wody w Jaśle

Do zanieczyszczenia studni może dojść w nawet najczystszym regionie i mieście – także w takim jak Jasło. Badanie wody to jedyny sposób, aby wykryć zanieczyszczenia i szybko się ich pozbyć. Pozwoli ono również dowiedzieć się więcej o jej parametrach. Przeprowadzamy badania wykrywające:

 •      zagrożenia mikrobiologiczne w wodzie – sprawdzimy, czy znajdują się w niej bakterie z grupy coli, Escherichia coli, enterokoki kałowe i Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami;
 •      obecność i stężenie groźnych substancji w wodzie – azotanów i azotynów,  a także manganu, żelaza ogólnego oraz jonów amonowych.

Sprawdzimy też twardość wody, jej odczyn pH, kolor i zapach oraz utlenialność i przewodność elektrolityczną.

Skontaktuj się z nami, a wyślemy do Ciebie zestaw do samodzielnego pobrania próbki lub skierujemy do Ciebie profesjonalnego próbkobiorcę. Każde zlecenie jest dla nas tak samo ważne, dlatego zapewniamy szybką, staranną analizę oraz bezpłatną poradę w przypadku wykrycia zanieczyszczeń. Zatroszcz się o siebie i innych – miej pewność, że woda, którą pijecie, jest bezpieczna dla zdrowia.