Badanie wody – Skierniewice

Aż 9 na 10 polskich studni zawiera wodę, która nie nadaje się do spożycia – tak wynika z przeprowadzonych badań. Jak sprawdzić, czy ten problem dotyczy również Ciebie? Prostym, szybkim i skutecznym rozwiązaniem jest badanie wody. Skierniewice to miasto, którego mieszkańcy często korzystają z naszych usług, regularnie zlecając analizę wody pitnej pod kątem obecności zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych. Zajmujemy się również badaniem ścieków z przydomowych oczyszczalni, a wszystkie nasze analizy są uznawane przez Polskie Centrum Akredytacji i Sanepid.

Badanie wody w Skierniewicach – na czym polega?

Nasza oferta obejmuje 9 zestawów badań wody pitnej oraz 3 zestawy badań ścieków – w wersji podstawowej i poszerzonej. Wybór jest naprawdę duży, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z naszym poradnikiem „Jakie badanie wody lub ścieku wybrać?”. Po wybraniu odpowiedniego zestawu wystarczy pobrać próbkę i odesłać ją do naszego laboratorium, kierując się dołączoną instrukcją. Oprócz oddzielnych badań mikrobiologicznych i fizykochemicznych dostępne są również badania pełne.

Jakie badania wody i ścieków wykonujemy?

  • Badania wody: zakres podstawowy – analiza fizykochemiczna obejmuje badanie barwy, zapachu, mętności, odczynu pH i przewodności elektrolitycznej właściwej, a analiza mikrobiologiczna skupia się na wykryciu enterokoków kałowych oraz liczby E. coli, bakterii grupy coli i mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h. 
  • Badania wody: zakres poszerzony – badania obejmują wszystkie analizy dostępne w zakresie podstawowym, a dodatkowo skupiają się na analizie wody pod kątem Clostridium perfringens (analiza mikrobiologiczna) oraz jonu amonowego, manganu, żelaza ogólnego, twardości ogólnej, azotanów, azotynów i utlenialności (analiza fizykochemiczna).
  • Inne badania wody – oferta obejmuje monitoring kontrolny (parametry grupy A), monitoring kontrolny do odbioru budynku oraz wykrywanie obecności bakterii Legionella.
  • Badania ścieków – w zakresie podstawowym analizujemy BZT5, ChZTCr i zawiesinę ogólną, a pakiet poszerzony dodatkowo obejmuje również analizę pod kątem azotu i fosforu ogólnego. W ofercie dostępne jest też badanie składu deszczówki.

Jak często zlecać badanie wody w Skierniewicach?

Przesłanką do wykonania analizy składu wody pitnej powinny być wszelkie odchylenia od normy – dotyczy to barwy, smaku, zapachu czy mętności wody. Badanie wody w Skierniewicach należy profilaktycznie wykonywać minimum raz w roku, a także każdorazowo po zatruciu, powodzi czy wejściu człowieka do studni.

Działamy w Skierniewicach i okolicy – Łódź, Warszawa, Łowicz, Płock, Grodzisk Mazowiecki, Kutno, Włocławek, Rawa Mazowiecka.