Badanie wody – Starogard Gdański

Jak przekonać się, czy woda z Twojej studni jest zdatna do spożycia? Najprostszym sposobem jest laboratoryjne badanie wody. Starogard Gdański to miasto, którego mieszkańcy regularnie korzystają z naszych usług, zlecając nam mikrobiologiczne i fizykochemiczne analizy wody pitnej. Zajmujemy się również badaniem składu ścieków z przydomowych oczyszczalni oraz ścieków opadowych. Wszystkie badania są uznawane przez Sanepid i Polskie Centrum Akredytacji. Łącznie w naszej ofercie znajduje się aż 12 różnorodnych badań – część z nich jest dostępna w zakresie podstawowym lub poszerzonym. Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z naszym poradnikiem, z którego dowiesz się, jakie badanie wody wybrać.

Jakie badania możesz nam zlecić?

  • Badania fizykochemiczne wody – w zakresie podstawowym analizujemy mętność, barwę, zapach, odczyn pH i przewodność elektrolityczną właściwą, a zakres poszerzony dodatkowo obejmuje też badanie twardości ogólnej, żelaza ogólnego, azotanów, azotynów, manganu, jonu amonowego i utlenialności.
  • Badania mikrobiologiczne wody – badanie podstawowe skupia się na analizie liczby Escherichia coli, bakterii z grupy coli i mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h oraz obecności enterokoków kałowych. Z kolei zakres poszerzony pozwala dodatkowo wykryć Clostridium perfringens łącznie z przetrwalnikami.
  • Badania pełne wody – oferta dla osób, które chciałyby wykonać kompleksowe badania mikrobiologiczne i fizykochemiczne w zakresie podstawowym lub poszerzonym.
  • Pozostałe badania wody – zajmujemy się badaniem obecności bakterii Legionella sp. w wodzie pitnej oraz przyjmujemy zamówienia na wykonanie monitoringu kontrolnego.
  • Badania ścieków – badamy ścieki z przydomowych oczyszczalni pod kątem BZT5, ChZTCr, zawiesiny ogólnej, fosforu ogólnego i azotu ogólnego. Analizujemy również ściek opadowy, biorąc pod uwagę zawiesinę ogólną i obecność węglowodorów ropopochodnych.

Badanie wody w Starogardzie Gdańskim – kiedy warto je zlecić?

Przyjmuje się, że analizę składu wody pitnej należy przeprowadzać profilaktycznie co najmniej raz w roku. Badanie wody w Starogardzie Gdańskim trzeba również zlecić w sytuacjach, gdy woda jest mętna, ma dziwny smak, nieprzyjemny zapach, podrażnia skórę, pozostawia rdzawe ślady na przyborach sanitarnych i praniu czy pozostawia szary lub biały nalot na armaturze i naczyniach. Kontrolne badanie wody jest konieczne także po powodzi, zalaniu studni, wejściu człowieka do studni, zatruciu lub wystąpieniu niepokojących objawów związanych ze spożyciem wody.

Działamy w Starogardzie Gdańskim i okolicy – Gdańsk, Elbląg, Grudziądz, Pelplin, Skarszewy, Tczew, Malbork, Pruszcz Gdański, Kościerzyna.