Badanie wody Gdańsk

Czy wiesz, że woda z 90% polskich studni nie spełnia wymagań stawianych wodzie pitnej? Oznacza to, że w 9 na 10 przypadkach obecne są chemiczne i mikrobiologiczne zanieczyszczenia, które mogą być groźne dla zdrowia. Jak sprawdzić jakość wody we własnej studni lub instalacji wodociągowej? Jednoznaczne wyniki daje wyłącznie profesjonalne badanie wody. Gdańsk to jedno z wielu pomorskich miast, w których regularnie badamy wodę i ścieki pod kątem zanieczyszczeń. 

Na czym polega badanie wody w Gdańsku?

Oferujemy 12 zestawów badań w zakresie podstawowym i poszerzonym – 9 pakietów badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych oraz 3 pakiety badań ścieków. Nasze analizy są uznawane przez Sanepid i akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji.

Badania wody i ścieków w Gdańsku obejmują:

  • Badanie fizykochemiczne wody – analizujemy smak, barwę, zapach, odczyn pH, mętność i przewodność elektrolityczną właściwą. W zakresie poszerzonym zapewniamy również analizę wody pod kątem obecności azotanów, azotynów, manganu, żelaza ogólnego czy jonu amonowego.
  • Badanie mikrobiologiczne wody – analizujemy obecność i liczbę bakterii z grupy coli, Escherichia coli, enterokoków kałowych i Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami. Badamy również liczbę mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h.
  • Inne badania wody – oferujemy monitoring kontrolny (parametry grupy A), monitoring kontrolny do odbioru budynku/lokalu oraz badanie ciepłej wody w celu wykrycia bakterii z rodziny Legionella.
  • Badanie ścieków – badamy ścieki z przydomowych oczyszczalni pod kątem ChZTCr, BZT5 i zawiesiny ogólnej, a w zakresie poszerzonym sprawdzamy obecność fosforu ogólnego i azotu ogólnego. Analizujemy również ścieki opadowe pod kątem zawiesiny i węglowodorów ropopochodnych.

Jak często badać wodę na terenie Gdańska?

Rekomendujemy, by profilaktyczne badanie wody w Gdańsku i okolicach przeprowadzać minimum raz do roku. Zalecenia te dotyczą szczególnie osób o obniżonej odporności, dzieci i seniorów. Warto oddać wodę do analizy także wtedy, gdy zauważysz jakiekolwiek odchylenia od normy – zmianę smaku i zapachu, mętność czy rdzawe plamy zostawiane na wypranej odzieży. Badanie wody należy też wykonać po zalaniu studni i powodzi.

Wybierz odpowiedni pakiet i zamów badanie wody.Działamy w Gdańsku i okolicy – Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Tczew, Malbork, Elbląg, Starogard Gdański, Kartuzy, Rumia.