Badanie wody - Białystok

Jak sprawdzić, czy woda, którą pijesz, jest zdrowa i czysta? Zbadaj jej skład! Woda z 9 na 10 polskich studni nie spełnia wymagań stawianych wodzie pitnej, co oznacza, że znajdują się w niej chemiczne lub mikrobiologiczne zanieczyszczenia, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Sprawdź swoją wodę pitną, zlecając nam profesjonalne badanie wody. Białystok to jedno z wielu podlaskich miast, w których regularnie analizujemy stan wody i ścieków. 

Jak badamy wodę w Białymstoku?

Aby sprostać różnym oczekiwaniom, przygotowaliśmy 9 zestawów badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych oraz 3 zestawy badań ścieków – w zakresie podstawowym i poszerzonym. Wszystkie wykonywane przez nas analizy są akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji i uznawane przez Sanepid.

Badania wody i ścieków w Białymstoku obejmują:

  • Badanie mikrobiologiczne wody – sprawdzamy obecność i liczebność bakterii z grupy coli, Escherichia coli, enterokoków kałowych i Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami. Kontrolujemy również liczbę mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h.
  • Badanie fizykochemiczne wody – analizujemy zapach, mętność, barwę, smak, pH i przewodność elektrolityczną właściwą wody. W zakresie poszerzonym badamy również obecność azotanów, azotynów, manganu, jonu amonowego i żelaza ogólnego.
  • Inne badania wody – sprawdzamy skład wody ciepłej pod kątem bakterii z rodziny Legionella oraz oferujemy monitoring kontrolny (parametry grupy A) i monitoring kontrolny do odbioru budynku lub lokalu.
  • Badanie ścieków – analizujemy ścieki oczyszczane pod kątem ChZTCr, BZT5 i zawiesiny ogólnej, a w zakresie poszerzonym badamy także obecność fosforu ogólnego i azotu ogólnego. Zajmujemy się również analizą ścieków opadowych.

Badanie wody w Białymstoku – kiedy należy to zrobić?

Woda ze studni lub instalacji wodociągowej powinna być przebadana zawsze wtedy, gdy zauważalne są odchylenia od normy – zmianie ulega smak, zapach czy konsystencja. Badanie wody na terenie Białegostoku i okolic należy również przeprowadzić po powodzi i zalaniu studni oraz w przypadku zauważenia białego nalotu na armaturze albo rdzawych śladów na przyborach sanitarnych i praniu. Rekomendujemy badanie wody przynajmniej raz do roku – szczególnie w domach, w których mieszkają dzieci, seniorzy i osoby o obniżonej odporności.

Wybierz odpowiedni pakiet i zamów badanie wody. Działamy w Białymstoku i okolicy – Augustów, Zambrów, Bielsk Podlaski, Łomża, Ostrołęka.