Badanie wody – Otwock

Woda z własnego ujęcia może być zdrowa i krystalicznie czysta. Może też jednak zdarzyć się, że zostanie zanieczyszczona. W niektórych sytuacjach dzieje się to niepostrzeżenie – np. gdy toksyny przedostają się do niej z gruntu. Dlatego tak ważne jest regularne badanie wody. Otwock to jedno z miast, w którym zajmujemy się wykonywaniem analiz:

 •      mikrobiologicznych

Jeżeli w wodzie z Twojej studni znajdują się bakterie z grupy coli, Escherichia coli, enterokoki kałowe i Clostridium perfringens wraz z przetrwalnikami, to szybko je wykryjemy. Przeprowadzamy także badania na obecność pałeczek Legionelli;

 •      fizykochemicznych

Dokładnie przyjrzymy się próbce wody z Twojego ujęcia. Precyzyjnie określimy jej kolor, zapach i mętność. Oprócz tego skrupulatnie zbadamy jej pH, twardość, utlenialność i przewodność elektrolityczną. Wykryjemy także azotyny i azotany oraz jony amonowe. Podamy też, ile manganu i żelaza ogólnego znajduje się w wodzie.

Jeżeli masz własną studnię, to musisz samodzielnie kontrolować stan wody. Pomożemy Ci w tym – zgłoś się do nas, a szybko, sprawnie i wygodnie wykonasz  jej badanie.

Otwock – badanie wody pomoże chronić Twoje zdrowie

Picie niezdatnej do spożycia wody może mieć poważne konsekwencje dla organizmu. Znajdujące się w niej zanieczyszczenia są szczególnym zagrożeniem dla dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i z obniżoną odpornością. Jednak u wszystkich mogą spowodować biegunkę, wymioty, niedotlenienie krwi, gorsze samopoczucie, problemy z układem moczowym, zapalenie opon mózgowych i przyczynić się do zachorowania na chorobę nowotworową. Dlatego jeżeli zależy Ci na tym, aby chronić zdrowie swoje i innych, wykonuj badanie wody przynajmniej raz w roku. Jego przeprowadzenie jest również konieczne zawsze wtedy, gdy:

 •      woda zacznie mieć smak, zapach i kolor inne niż do tej pory;
 •      na praniu oraz na armaturze pojawi się szary lub rdzawy nalot;
 •      studnia była przez dłuższy czas nieużywana;
 •      po spożyciu wody pojawią się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, pogorszy się samopoczucie, a na skórze będzie widoczna wysypka;
 •      studnia zostanie zalana i gdy wejdzie do niej człowiek.

Badanie wody – profesjonalne i na dogodnych dla Ciebie zasadach

Na terenie, w którym świadczymy nasze usługi, znajduje się również Otwock. Badanie wody może rozpocząć się od samodzielnego pobrania próbki. Służy do tego wysyłany przez nas zestaw, do którego jest dołączona instrukcja. Próbkę należy następnie odesłać do nas kurierem. Na życzenie klienta możemy skierować do niego naszego fachowca – próbkobiorcę. Pobiera on wodę do analizy i od razu zawozi ją do laboratorium. Zapewniamy:

 •      otrzymanie wyniku badań w ciągu kilku dni roboczych;
 •      badanie w laboratorium akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji;
 •      otrzymanie wyników uznawanych przez sanepid;
 •      bezpłatną poradę, jeżeli okaże się, że woda jest zanieczyszczona.

Dołącz do grona naszych klientów, którzy są pewni tego, że piją zdrową i czystą wodę. Skontaktuj się z nami, a dokładnie przyjrzymy się temu, co znajduje się w Twojej studni.