Badanie wody Kalisz

Woda jest nam nieodzowna do życia. Żadnym innym płynem nie można skuteczniej nawodnić organizmu. Potrzebujemy jej do przygotowania posiłków, utrzymania higieny osobistej i naszego otoczenia, pojenia zwierząt domowych, nawadniania ogrodów, itd. W większości przypadków od jakości wody zależy nasze zdrowie. Dlatego powinniśmy nieustannie mieć pod kontrolą jej skład. Wodę z przydomowych ujęć mogą zasiedlać niebezpieczne dla człowieka patogeny, zanieczyszczać ścieki przemysłowe lub pochodzące z innych źródeł toksyczne związki chemiczne. Jeśli przyzwyczaimy się do smaku kranówki, możemy latami sukcesywnie się zatruwać, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego w każdym gospodarstwie domowym w Kaliszu badanie wody powinno stać się taką samą rutyną, jak przegląd samochodu czy instalacji gazowej.

Obowiązkowe badanie wody w Kaliszu 

O ile kontrola jakości wody w domowych instalacjach jest dobrą praktyką, przedsiębiorcy dostarczający wodę konsumentom mają ustawowy obowiązek przeprowadzania akredytowanych badań co najmniej dwa razy do roku (w zależności od ustaleń z Inspekcją Sanitarną). Od tego zależy bowiem nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców miasta i odwiedzających go gości, ale wszystkich ludzi, do których trafia np. żywność wyprodukowana w Kaliszu. Badanie wody muszą wykonywać m.in. właściciele lub zarządcy:

  • firm działających w branży spożywczej (od wytwórców, po lokale gastronomiczne), 
  • budynków zamieszkania zbiorowego (bloków mieszkalnych, hoteli, akademików, itd.),
  • budynków użyteczności publicznej (urzędów, szkół, szpitali),
  • obiektów takich, jak pływalnie, sauny, termy czy ośrodki spa.

Jak zbadać wodę na terenie Kalisza?

Badanie wody najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, zwłaszcza jeśli dokonuje się go na potrzeby Inspekcji Sanitarnej. Takie analizy mogą bowiem zostać wykonane wyłącznie w akredytowanym laboratorium. Jeśli poszukujecie Państwo specjalistów, którzy mogą wykazać się wieloletnim doświadczeniem, rozległym pakietem analizowanych parametrów, szybką, sprawną obsługą i konkurencyjnymi cenami – nie mogliście trafić lepiej! Nasz firma co rok zyskuje dwa i pół tysiąca nowych, zadowolonych klientów. Możemy nie tylko przeprowadzić w każdym punkcie Kalisza rzetelne badanie wody, ale też dostarczyć trafione rozwiązania, które pozwolą na jej uzdatnienie.