Na czym polega i czemu służy badanie wody?

Analiza składu wody pitnej to procedura pozwalająca ocenić jej jakość – przede wszystkim to, czy jest ona bezpieczna dla zdrowia. Dzięki takiej wiedzy można podjąć adekwatne działania zmierzające do poprawy jakości kranówki – zarówno w poszczególnych ujęciach, jak i na skalę tak dużej miejscowości, jak Wołomin. Badanie wody może służyć także poprawie jej walorów organoleptycznych albo obniżeniu twardości węglanowej.

 

Badanie wody wykonuje się w laboratoriach. Należy więc dostarczyć tam próbki, które mają zostać poddane kontroli. Skład wody łatwo ulega zmianie pod wpływem rozmaitych czynników, dlatego należy zadbać o jego stabilność już w chwili pobrania, a następnie podczas transportu. Z tego względu badaniem wody w Wołominie zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy – takie jak nasza. Na czym polegają nasze usługi i kto może z nich skorzystać?

 

Do kogo skierowana jest usługa badania wody w Wołominie?

Informacja na temat składu wody, z której korzysta się na co dzień, może przydać się każdemu. Nawet tam, gdzie kranówka pozostaje pod kontrolą przedsiębiorstwa wodociągowego, warto sprawdzić, czy nie ulega zanieczyszczeniu w instalacji wodnej albo czy stężenie jonów wapnia nie czyni jej zbyt twardą.

 

Komu w Wołominie badanie wody jest potrzebne najbardziej? Rekomendujemy je przede wszystkim:

 

  • osobom, które korzystają w własnych studni;
  • mieszkańcom budynków wielorodzinnych, w których od dawna nie wymieniano instalacji wodnej;
  • przedsiębiorcom, którzy dostarczają wodę do użytku konsumentom, np. na zarządcom wspólnot mieszkaniowych, szpitali czy hoteli;
  • przedsiębiorcom z branży gastronomicznej, np. producentom żywności, restauratorom.

 

Dwie ostatnie grupy użytkowników zobowiązane są do regularnego badania wody na mocy obowiązujących w Polsce przepisów. Wyniki analiz podlegają kontroli Sanepidu.

 

W jaki sposób można wykonać badanie wody w Wołominie?

By wykonać badanie wody w Wołominie, należy zlecić je poprzez stronę internetową. Po wybraniu odpowiedniego pakietu usług i uiszczeniu opłaty otrzymasz zestaw do samodzielnego poboru próbek (wraz z szczegółową instrukcją), które następnie przekazuje się kurierowi. Nasz pracownik przewozi je do laboratorium przystosowanym do tego celu samochodem. Na życzenie klienta możemy też przysłać pod wskazany adres akredytowanego próbkobiorcę.

 

Badanie wody trwa około 7 dni. Po tym czasie wyniki analiz przesyłamy pocztą elektroniczną. Wydajemy certyfikaty honorowane przez powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Na tym jednak nie musi skończyć się nasza pomoc. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i pomożemy w interpretacji wyników badań. Na ich podstawie jesteśmy w stanie doradzić podczas wyboru odpowiedniego systemu uzdatniania lub dezynfekcji wody.