Badanie wody Gliwice

Kontrola jakości wody to procedura, która służy zdrowiu i bezpieczeństwu – Twojemu i Twoich najbliższych. Pozwala stwierdzić, czy woda, którą pijecie, wykorzystujecie do gotowania posiłków i higieny osobistej, wolna jest od szkodliwych dla ludzi mikroorganizmów. W dużych, uprzemysłowionych miejscowościach, do jakich należą Gliwice, badanie wody pozwala także na wykluczenie, czy nie doszło do jej zanieczyszczenia toksycznymi związkami chemicznymi, o które nie trudno w ściekach z zakładów produkcyjnych.

Kto w Gliwicach potrzebuje badania wody? 

Badanie wody możemy wykonać na każde zlecenie. Rekomendujemy je jednak w szczególności osobom prywatnym, które korzystają z własnych ujęć. Ocena jakości wody jest niezbędna wówczas, gdy:

  • zmieniła ona swoje walory organoleptyczne (np. ma przykry zapach),
  • pozostawia większy niż dotychczas osad w czajniku czy na armaturze,
  • z wody korzystają osoby o obniżonej odporności,
  • u domowników z niejasnego powodu doszło do zatrucia lub podrażnienia skóry,
  • w domu została wykonana nowa instalacja wodna,
  • w gospodarstwie doszło do takiej awarii, jak np. wybicie szamba.

Badanie wody dla przedsiębiorców z Gliwic

Wyniku aktualnego badania wody często oczekuje Inspekcja Sanitarna. Na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. obowiązek regularnego kontrolowania parametrów wody pitnej ciąży na przedsiębiorcach działających w branży spożywczej czy hotelarskiej. Odpowiednią jakością wody muszą wykazywać się takie placówki, jak szkoły czy szpitale. Sanepid może także oczekiwać wyników badania wody od mieszczących się w Gliwicach pływalni czy ośrodków SPA.

Jak zbadać wodę w Gliwicach, nie wychodząc z domu?

Najprostszym sposobem na szybkie uzyskanie akredytowanej analizy wody jest skorzystanie z usług naszej firmy. Profesjonalnie obsługujemy całą procedurę poboru próbek wody i ich transportu do odpowiedniego laboratorium. Oferujemy rozległy pakiet badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych, spośród których każdy klient może wybrać zakres analiz adekwatny do swoich potrzeb. Gwarantujemy najwyższą precyzję badania, ponieważ współpracujemy z najlepszymi laboratoriami na terenie całego kraju.